Амжилтын товчоон

Манай сургууль анх байгуулагдаж, үйл ажиллагаа явуулснаас эхлэн манай хамт олон дараах амжилтуудыг бүтээсэн байна.

2007-2008 оны хичээлийн жилд

            Хамт олны амжилт

  • Эрүүл мэндийн хөгжлийн үндэсний төвөөс зарласан “Эрүүл орчин бүрдүүлье” сэдэвт уралдаанд тусгай байр
  • СХД-ийн байгууллагуудын дунд зохиогддог “Цасны баяр” тэмцээнд 1-р байр эзэлсэн.
  • Сургуулийн хөдөлмөрийн аварга багшаар бага ангийн багш Ц.Оюунгэрэл, аварга ажилчнаар үйлчлэгч С.Цэрэнчимэг нар шалгарсан.

     

    Сурагчдын амжилт

     

  • СХД-ийн ЕБС-уудын дунд зохиогддог Д.Лувсаншаравын нэрэмжит найрал дууны тэмцээнд 4-р байр
  • Нийслэлийн засаг даргын нэрэмжит Улаанбаатар хотын ЕБС-ийн суралцагчдын бие бялдрын хөгжил, чийрэгжилтийн төвшин тогтоох Сорил-2007 тэмцээнд 1г ангийн сурагч Б.Батсайхан мөнгөн медаль
  • Хас банкны нэрэмжит “Ирээдүйн саятан” хүүхэд 100 буудалт даамны тэмцээнд 8б ангийн суралцагч Саруултөгс, 9в ангийн суралцагч Будсүрэн нар мөнгөн медаль
  • 7в ангийн суралцагч Равжаа Сэлэнгийн нэрэмжит тэмцээнээс хүрэл медаль, Олимпийн гараа тэмцээнээс алтан медаль
  • МБАТ-ний спортын 12-р их наадмын хүрээнд явагдсан СХД-ийн ЕБС-ийн дунд зохиогдсон уулын дугуйн тэмцээнд 10а ангийн суралцагч У.Ариунсайхан алтан медаль , багаараа мөнгөн медаль
  • СХД-ийн хөнгөн атлетикийн аварга шалгаруулах тэмцээнд 8а ангийн суралцагч Н.Сэржмядаг алт, хүрэл, 8в ангийн суралцагч Жанерка мөнгөн медаль, 7в ангийн суралцагч Самбуу мөнгөн медаль /үндэсний бөх/, 7в ангийн суралцагч Равжаа мөнгөн медаль /жудо бөх/, 3б ангийн суралцагч Төгөлдөр мөнгөн медаль /жудо бөх/, 10а ангийн суралцагч Баасанжав хүрэл медаль /жудо бөх/, 11б ангийн суралцагч Энхтүвшин хүрэл медаль /чөлөөт бөх/
  • Яруу найрагч Ц.Нүүдэл, ая зохиогч Ч.Алтанхуяг нарын “Хүний жаргалан” цомогт орсон дууг хэн сайн дуулах вэ дууны уралдаанд 3а ангийн суралцагч Бямбажаргал мөнгөн медаль
  • СХД-ийн уулын дугуйн аварга шалгаруулах уралдаанд багаараа 2-р байр, мөнгөн медаль
  • Дүүргийн физикийн олимпиадаас 11-р ангийн сурагч Мөнхболд мөнгөн медаль

     

    2008-2009 оны хичээлийн жилд

    Хамт олны амжилт

     

  • ДЗМОУБ, ТОНХХ, Оюуны чадавх төвтэй хамтран зохион байгуулсан “Монгол хэл соёлын гайхамшиг” бүтээлч ажлын уралдаанд тэргүүн байр эзэлж “Шилдэг сургууль өргөмжлөлөөр шагнагдсан.

     

     

     

  • Багш Ж.Шанш дүүргийн түүх газарзүйн багш нарын ажил мэргэжлийн аварга багшаар шалгарсан
  • Химийн багш Шоовдор МУ-ын засгийн газрын шагнал “Боловсролын тэргүүний ажилтан” цол тэмдгээр шагнуулав.
  • Англи хэлний багш Э.Энхтуяа сургуулийн хөдөлмөрийн аварга багшаар шалгарсан ба дүүргийн сурган хүмүүжүүлэх уншлагад 1-р байр, хотод тусгай байр, хөдөлмөрийн аварга ажилчнаар үйлчлэгч Н.Отгон нар шалгарсан.
  • Багш Ш.Цэрэннадмид дүүргийн технологийн багш нарын ур чадварын уралдаанд 2-р байр эзэлсэн.

     

    Сурагчдын амжилт

     

  • СХД-ийн ЕБС-уудын дунд зохиогддог Д.Лувсаншаравын нэрэмжит найрал дууны тэмцээнд 4-р байр
  • СХД-ийн Замын цагдаагийн газраас зохион байгуулдаг “Ногоон гэрэл цагаан шугам” тэмцээнд 4-р байр
  • СХД-ийн ЕБС-уудын дунд зохиогддог гар бөмбөгийн тэмцээнд 4-р байр, сагсан бөмбөгийн тэмцээнд 4-р байр
  • СХД-ийн ЕБС-уудын дунд зохиогддог Цэрэг спорт тэмцээнд 2-р байр
  • Нийслэлийн засаг даргын нэрэмжит Улаанбаатар хотын ЕБС-ийн суралцагчдын бие бялдрын хөгжил, чийрэгжилтийн төвшин тогтоох Сорил-2007 тэмцээнд 1д ангийн суралцагч Билэгжаргал хүрэл, 2б ангийн сурагч Б.Батсайхан мөнгө, 10б ангийн суралцагч Соёлбаатар алтан медаль
  • СХД-ийн ЕБС-уудын дунд зохиогдсон гар бөмбөгийн тэмцээнд багаараа 3-р байр, хүрэл медаль
  • СХД-ийн спортын их наадмаас 10б ангийн суралцагч Будсүрэн алт /теннис/, 9а ангийн суралцагч Саруултөгс мөнгө /зуун буудалт даам /, 8в ангийн суралцагч Самбуу мөнгө /үндэсний бөх/
  • СХД-ийн Чөлөөт, самбо бөхийн аварга шалгаруулах тэмцээнээс 8в ангийн суралцагч Бумбаяр алт, мөнгө, хүрэл медаль, Хүүхдийн их наадмын мөнгөн медаль, Үндэсний бөхийн “Уран барилдааны цом”
  • СХД-ийн технологийн олимпиадад 11б ангийн суралцагч Н.Мөнхчимэг 3-р байр, хүрэл медаль
  • 8в ангийн суралцагч Равжаа “Олимпын гараа” тэмцээнээс мөнгөн медаль, Дорноговь аймгийн нэрэмжит тэмцээнээс хүрэл медаль
  • 11б ангийн суралцагч Б.Хиагтбаяр Сэтгэлийн аялгуу нэртэй өөрийн тайлан тоглолтоо хийсэн
  • Монгол бичгийн олимпиадад 7а ангийн суралцагч Д.Сарангуа хотод 2-р байр
  • Техник технологийн олимпиадад 11б ангийн суралцагч Лхагвадэмбэрэл дүүрэгт 2-р байр, хотод 5-р байр, улсад 8-р байр

     

     

    2009-2010 оны хичээлийн жилд

    Хамт олны амжилт

     

  • СХД-ийн Татварын хэлтсийн ”Шилдэг аж ахуйн нэгж” өргөмжлөл, цомоор шагнагдсан.
  • Хөгжил дэвшил бүсийн ЕБС-уудын дунд зарласан “Хүчирхийлэлгүй сургууль” уралдаанд 2-р байр эзэлсэн.
  • СХД-ийн байгууллагуудын дунд зохиогддог “Цасны баяр” тэмцээнд 1-р байр эзэлсэн.
  • Захирал Д.Цэрмаа МБУААХ-оос зарласан Нийслэлийн ЕБС-ийн тэргүүний захирал шалгаруулах уралдаанд 1-р байр эзэлсэн.
  • МХУЗ-ын багш Д.Оюун “Ард түмний гавьяат багш”-аар, Бага ангийн багш Д.Цэцгээ, технологийн багш Б.Долгормаа нар Боловсролын тэргүүний ажилтан цол тэмдгээр, багш Р.Ганчимэг БСШУЯ-ны “Хүндэт жуух бичиг”-ээр шагнагдсан.
  • Сургуулийн хөдөлмөрийн аварга багшаар бага ангийн багш С.Хэрлэнцэцэг, аварга ажилчнаар жижүүр Д.Сайнтөгс нар шалгарсан.
  • Багш С.Хэрлэнцэцэг дүүргийн бага боловсролын мэргэжлийн аварга багшаар, сурган хүмүүжүүлэх уншлагад илтгэл нь дүүрэгт 2-р байр эзэлсэн.
  • Багш Г.Сарантуяа СХД-ийн “Шилдэг залуу багш”-аар шалгарсан
  • Багш В.Оюунжаргал англи хэлний багш нарын олимпиадад 1-р байр эзэлсэн.
  • Биеийн тамирын багш П.Хасгаа дүүргийн шилдэг залуу дасгалжуулагч багшаар шалгарсан.
  • Багш Ш.Цэрэннадмид дүүргийн технологийн багш нарын ур чадварын уралдаанд 2-р байр эзэлсэн.

     

    Сурагчдын амжилт

     

  • СХД-ийн ЕБС-уудын дунд зохиогддог Д.Лувсаншаравын нэрэмжит найрал дууны тэмцээнд 3-р байр
  • СХД-ийн ЕБС-уудын дунд зохиогддог гар бөмбөг, сагсан бөмбөгийн тэмцээнд 2-р байр
  • СХД-ийн ЕБС-уудын дунд зохиогддог Цэрэг спорт тэмцээнд 3-р байр
  • Багш Ч.Урантогос дасгалжуулагчтай СХД-ийн уулын дугуйн аварга шалгаруулах тэмцээнд 2-р байр эзэлсэн.
  • 11а ангийн сурагч Чанцалдулам дүүргийн технологийн олимпадад 2-р байр, хотод 5-р байр, улсад 8-р байр
  • 9в ангийн сурагч Самбуу самбо бөхийн хүрэл медаль, “Хадбаатар аварга”-ын нэрэмжит тэмцээнд хүрэл медаль
  • 11а ангийн суралцагч Ж.Чанцалдулам СХД-ийн технологийн олимпиадад 3-р байр, хүрэл медаль
  • 11б ангийн суралцагч Ц.Чойжамц Нийслэлийн мэргэжлийн сургалттай сургуулиудын дунд зохиогдсон тэмцээнд үс засалт төрөлд 1-р байр, алтан медаль
  • СХД- ийн ЕБС-уудын дунд зохиогдсон волейболын тэмцээнд охидын баг 4-р байр
  • 9в ангийн суралцагч Равжаа Хэнтий аймгийн нэрэмжит тэмцээнээс алтан медаль, Жиеке клубын нэрэмжит тэмцээнээс мөнгөн медаль, Хотын аварга шалгаруулах тэмцээнээс мөнгөн медаль, СХД-ийн самбо бөхийн тэмцээнээс алтан медаль, Эрдэнэт хотын нэрэмжит тэмцээнээс мөнгөн медаль, Дархан хотын нэрэмжит тэмцээнээс хүрэл медаль
  • 11а ангийн суралцагч Нямдорж дүүргийн мэдээлэлзүйн олимпиадад 4-р байр

     

    2010-2011 оны хичээлийн жилд

    Хамт олны амжилт

     

  • Нийслэлийн өмчийн харилцааны газрын шалгалтаар 90-100%-ийн амжилттай “А” үнэлгээтэй шалгагдсан.
  • Багш Ж.Шанш, Ч.Гантөмөр, А.Куламаш нар МУ-ын Засгийн газрын шагнал “Боловсролын тэргүүний ажилтан”, багш Г.Оюунцэцэг “Соёлын тэргүүний ажилтан”, нягтлан бодогч С.Алтанцэцэг “Санхүүгийн тэргүүний ажилтан” цол тэмдгээр, сургалтын менежер Э.Энхтуяа БСШУЯ-ны “Хүндэт жуух”-аар шагнагдлаа.
  • Сургуулийн хөдөлмөрийн аварга багшаар бага ангийн багш Х.Оюунчимэг, аварга ажилчнаар мужаан С.Бямба нар шалгарсан.
  • Багш Д.Баатардорж англи хэлний багш нарын олимпиадад 1-р байр эзэлсэн.
  • СХД-ийн Толгойт бүсийн ЕБС-уудын залуу багш нарын дунд зарласан гар бөмбөгийн тэмцээнд 4-р байр, олс таталтаар 1-р байр, багаараа 3-р байр эзэлж хүрэл медалийн эзэд болсон.
  • Толгойт хөгжил дэвшил бүсийн залуу багш нарын дунд зохиогдсон гар бөмбөгийн тэмцээнд 4-р байр, олс таталтын тэмцээнд 1-р байр, багаараа 3-р байр
  • УИХ-ын гишүүн Д.Тэрбишдагвын нэрэмжит “11 дэх хавраа үдье” сарын аяны хүрээнд зохиогдсон бүтээлч ажлын уралдаанд 1-р байр
  • Батлан хамгаалах салбар үүсч байгуулагдсаны 100 жил, Монгол цэргийн 90 жилийн ойг тохиолдуулан зарласан “Манай цэргийн жавхаа” найрал дууны улсын анхдугаар уралдаанд 2-р байр
  • IBS оюутан залуусын байгууллагаас зохион байгуулдаг “V star” хөтөлбөрт дүүрэгт 3-р байр

     

    Сурагчдын амжилт

     

  • СХД-ийн Замын цагдаагийн газраас зохион байгуулдаг “Ногоон гэрэл цагаан шугам” тэмцээнд 2-р байр
  • 9в ангийн суралцагч Хонгорзул Батлан хамгаалах салбар үүсч байгуулагдсаны 100 жил, Монгол цэргийн 90 жилийн ойг тохиолдуулан зарласан “Манай цэргийн жавхаа” найрал дууны улсын анхдугаар уралдаанд гоцлол дууны төрлөөр 3-р байр, хүрэл медаль
  • Нийслэлийн засаг даргын нэрэмжит Улаанбаатар хотын ЕБС-ийн суралцагчдын бие бялдрын хөгжил, чийрэгжилтийн төвшин тогтоох Сорил-2010 тэмцээнд 2а ангийн суралцагч Д.Баянжаргал алт, 3б ангийн сурагч Т.Баярсайхан мөнгө, 4д ангийн суралцагч Төгөлдөр мөнгө, 8г ангийн суралцагч Ё.Халиун алт, 5в ангийн суралцагч Л.Ганхуяг хүрэл, 9а Б.Бат-Эрдэнэ мөнгө, 10в ангийн суралцагч Х.Баасанжаргал алт, 11а ангийн суралцагч С.Анхцэцэг мөнгө, 11а ангийн суралцагч Б.Ганбат алтан медаль
  • 10в ангийн суралцагч Равжаа СХД-ийн Хүүхдийн спортын их наадмын алтан медаль, 10в ангийн суралцагч Бямба-Очир СХД-ийн хүүхдийн их наадамд хөнгөн атлетикийн төрлөөр мөнгөн медаль
  • 8в ангийн суралцагч Нандин-Эрдэнэ “Авьяаслаг монголчууд” уралдааны шилдэг 15 оролцогчийн нэг
  • Өсвөр үеийн зохиолын дууны уралдаанд 10а ангийн суралцагч Нямлхагва 2-р байр, мөнгөн медаль
  • СХД-ийн технологийн олимпиадад 11б ангийн суралцагч Б.Цэлмэнцол 5-р байр, хотод 3-р байр хүрэл медаль, улсад 10-р байр
  • СХД-ийн технологийн олимпиадад 10а ангийн суралцагч Цэнгэлмаа 5-р байр
  • “Морин хуур” улсын уралдааны хамгийн бяцхан ая зохиогчоор 8а ангийн суралцагч Д.Сарангуа шалгарсан.

     

    2011-2012 оны хичээлийн жилд

    Хамт олны амжилт

     

  • Нийслэлийн өмчийн харилцааны газрын шалгалтаар 90-100%-ийн амжилттай “А” үнэлгээтэй шалгагдсан.

     

    СХД-ийн байгууллагуудын дунд зохиогддог “Цасны баяр” тэмцээнд 1-р байр эзэлсэн.

     

  • СХД-ийн ИТХ-ын “ШИЛДЭГ БАЙГУУЛЛАГА”-аар шалгарч батламж, цом хүртсэн.
  • УИХ-ын гишүүн Д.Тэрбишдагвын нэрэмжит “11 дэх хавраа үдье” сарын аяны хүрээнд зохиогдсон “БҮТЭЭЛЧ АЖИЛ”-ын уралдаанд 1-р байр эзэлсэн.
  • Багш Ц.Оюунгэрэл, Ц.Тунгалаг, Ч.Урантогос, Г.Оюунцэцэг, нийгмийн ажилтан С.Хэрлэнцэцэг нар МУ-ын засгийн газрын шагнал “Боловсролын тэргүүний ажилтан” цол тэмдгээр шагнагдсан.
  • Сургуулийн хөдөлмөрийн аварга багшаар технологийн багш Б.Долгормаа, аварга ажилчнаар үйлчлэгч Д.Хосцэцэг нар шалгарсан.
  • Багш Ш.Цэрэннадмид нийслэлийн технологийн багш нарын олимпиадад 3-р байрэзэлж улсад амжилттай оролцлоо.
  • СХД-ийн математикийн хичээлийн “Стандарт-2011” уралдаанд бага боловсролын багш Б.Номин-Эрдэнэ 1-р байр эзэлсэн.
  • Бага боловсролын багш Г.Амарзаяа залуу багш нарын ур чадварын уралдаанд дүүрэгт 2-р байр
  • Бага боловсролын багш Г.Баасан нарын ур чадварын уралдаанд дүүрэгт 2-р байр
  • Гадаад хэлний бгаш В.Оюунжаргал англи хэлний багш нарын олимпиадад дүүрэгт 2-р байр, гадаад хэлний багш нарын ур чадварын уралдаанд дүүрэгт 3-р байр
  • Хөгжмийн багш Д.Сарантуяа багш нарын ур чадварын уралдаанд дүүрэгт 2-р байр тус тус эзэлсэн.

     

    Сурагчдын амжилт

     

  • СХД-ийн ЕБС-уудын дунд жил бүр зохиогддог төрийн соёрхолт хөгжмийн зохиолч Д.Лувсаншаравын нэрэмжит найрал дууны уралдаанд 2-р байр, Батлан хамгаалах салбар үүсэн байгуулагдсаны 100 жил, Монгол цэргийн 90 жилийн ойг тохиолдуулан зарласан “Манай цэргийн жавхаа” найрал дууны улсын анхдугаар уралдаанд 2-р байр эзэлсэн.
  • Нийслэл хотод зохиогдсон “Үлгэрийн далай” улсын уралдаанд дэд байр, мөнгөн цомын эзэд
  • СХД- ийн ЕБС-уудын дунд зохиогдсон волейболын тэмцээнд охидын баг 2-р байр, багаараа 4-р байр
  • Самбо бөхийн дүүргийн аварга шалгаруулах тэмцээнээс 3 алт, 2 мөнгө, 5 хүрэл медаль, багаараа 4-р байр
  • 11-р ангийн сурагч Б.Цэлмэнцол нийслэлийн технологийн олимпиадад 3-р байр, улсын олимпиадад 10-р байр эзэлсэн.

     

    2012-2013 оны хичээлийн жилд

    Хамт олны амжилт

     

  • Сургуулийн хөдөлмөрийн аварга багшаар хөгжмийн багш Г.Оюунцэцэг, аварга ажилчнаар жижүүр Д.Сайнтөгс нар шалгарсан.

     

    Сурагчдын амжилт

     

  • 10а ангийн сурагч Д.Жүгдэр технологийн хичээлийн олимпиадад 3-р байр, 11в ангийн сурагч А.Өлзийсайхан 2-р байр
  • Дүүргийн технологий олимпиадын усан загварын төрөлд 10а ангийн сурагч Г.Доржсүрэн 2-р байр, дизайны төрлөөр Г.Отгонзул 5-р байр тус тус эзэлсэн.
  • СХД-ийн жудо бөхийн аварга шалгаруулах тэмцээнээс 2 алт, 3 мөнгө, 3 хүрэл% 9 тусгай байр эзэлсэн.
  • Багш Х.Бат-Өлзий дасгалжуулагчтай волейболын баг тамирчид 1-р байр эзэлж, нийслэлд амжилттай оролцсон.
  • Багш Х.Эрдэнэбат дасгалжуулагчтай дунд насны охидын баг тамирчид сагсан бөмбөгийн дүүргийн аварга шалгаруулах тэмцээнд 1-р байр, 10в ангийн сурагч Уянга, Буянчимэг нар улсын аваргын шигшээшалгаруулах тэмцээнд урилгаар оролцсон.

     

     

    2013-2014 оны хичээлийн жилд

     

     

  • 2013 оны хөдөлмөрийн аварга багшаар бага ангийн багш Г.Амарзаяа, аварга ажилчнаар нярав Н.Сарантуяа нар шалгарлаа.
  • “2013 оны тэргүүний хамт олон”-оор Б.Алтанцэцэг багштай 11б анги, Ц.Оюунгэрэл багштай 2д ангиуд тус тус шалгарсан байна
  • Багш С.Ганхуяг СХД-ийн техник технологи олимпиадад 5-р байр эзлэн хайчилбарын үзэсгэлэнд тус тус оролцсон.

 

СХД-ийн тэмцээн, уралдаанд:

  • “Ногоон гэрэл цагаан шугам” тэмцээнд багаараа 2-р байр
  • Сорил- 2013 тэмцээнд 5д ангийн сурагч Сарангоо мөнгөн медаль, 3г ангийн сурагч Эрдэнэтуяа хүрэл медаль
  • Тэшүүрийн аварга шалгаруулах тэмцээнд 8г ангийн сурагч Ч.Анхтуяа 4-р байр
  • Уулын дугуйн аварга шалгаруулах тэмцээнд 11б ангийн сурагч Цэндсүрэн алт,10в ангийн сурагч Мөнгөнхуяг хүрэл ,10в ангийн сурагч Мөнгөнбаатар 4-р байр,10б ангийн сурагч Товжинмаа 4-р байр, багаараа 3-р байр хүрэл медаль
  • Уран хөдөлгөөнт гимнастикийн тэмцээнд бага насны 24 сурагчийг бэлтгэн оролцуулж 7-р байр эзэлсэн.
  • Гар бөмбөгийн аварга шалгаруулах тэмцээнд эрэгтэй баг тамирчид 4-р байр
  • Шатрын тэмцээнд багаараа 11-р байр
  • Жил бүр уламжлал болон явагддаг найрал дууны тэмцээнд 60 сурагчдыг бэлтгэн оролцож тусгай байр
  • Дүүргийн засаг даргын нэрэмжит урлагийн Солонго их наадамд 6а ангийн сурагч Бат-Эрдэнэ алт, 10в ангийн сурагч Нандин-Эрдэнэ алт, 11а ангийн бүжгийн хамтлаг мөнгө, 5в Номундалай хүрэл медаль, ахлах ангийн охидын дууны хамтлаг хүрэл, цахилгаан хөгжмийн хамтлаг хүрэл медаль
  • СХД-ийн үндэсний бөхийн аварга шалгаруулах тэмцээнд 11а ангийн сурагч М.Гомбосүрэн 3-р байр, 8д ангийн сурагч Базарсад 3-р байр, бөх цоллооч сурагчаар 8г ангийн сурагч Б.Батбилэг

 

 

УБ хотын АШТ болон нэрэмжит  тэмцээнд:

  • Зумба фитнесс бүжгийн тэмцээнд багш Ч.Урантогос Нийслэлийн зумба бүжгийн шилдэг багшаар шалгарсан ба 35 сурагч бэлтгэн оролцож тусгай байр
  • Чингэлтэй дүүргийн нэрэмжит софт теннисний тэмцээнд 3г ангийн сурагч Эрдэнэтуяа хүрэл медаль,5д ангийн сурагч Сарангоо мөнгөн медаль, 4б ангийн сурагч Даваабаяр хүрэл медаль
  • Улаанбаатар хотын аварга шалгаруулах талбайн теннисний тэмцээнд 3г Эрдэнэтуяа алтан медаль,4б Даваабаяр хүрэл медаль,3д Хүслэн хүрэл медаль тус тус хүртсэн.
  • СХД-ийн чөлөөт бөхийн аварга шалгаруулах тэмцээнээс 76кг жинд 11а ангийн сурагч М.Гомбосүрэн 1-р байр, 8д ангийн сурагч О.Базарсад 3-р байр, 76кг жинд 10б ангийн сурагч Ө.Баасанжав 2-р байр,
  • СХД-ийн жудо бөхийн аварга шалгаруулах тэмцээнээс 8б ангийн сурагч Гантулга алт, 6б ангийн сурагч Цэнд-Аюуш мөнгө, 10б ангийн сурагч Бумгэрэл хүрэл, 11а ангийн сурагч Есөннэмэх хүрэл
  • СХД-ийн самбо бөхийн аварга шалгаруулах тэмцээнээс 10б ангийн сурагч Бумгэрэл- мөнгө, 11а нгийн сурагч Алтантуул хүрэл, 11а ангийн сурагч М.Гомбосүрэн хүрэл, 11а ангийн сурагч Есөннэмэх хүрэл медаль
  • СХД-ийн футзалны хөлбөмбөгийн тэмцээнд 3 насны ангилалаар 36 сурагч оролцсоноос бүх ангилал шөвгийн 4-т үлдсэн амжилт үзүүлж, бага нас – 4-р байр, дунд нас- мөнгө, ахлах нас хүрэл
  • СХД-ийн талбайн хөлбөмбөгийн аварга шалгаруулах тэмцээнд 3 насны ангилалд 50 сурагч оролцож, бага нас хүрэл, дунд нас хүрэл, ахлах нас мөнгө
  • СХД-ийн аварга шалгаруулах хөнгөн атлетикийн тэмцээнд 25 сурагч оролцсоноос
  • Бага насны ангилалд Хаш-Эрдэнэ 100м-т хүрэл, Сарангуа 800м-т хүрэл, дунд насны ангилалд Гантулга 800м-т алт, бөөрөнцөг түлхэлтийн төрлөөр 8д ангийн сурагч Базарсад мөнгө, 10б ангийн сурагч Баасанжав 100м-т хүрэл медаль

 

Олимпиад уралдаанд:

  • СХД-ийн техник технологийн олимпиадад 10в ангийн сурагч Энхмэнд 1-р байр, 10б ангийн сурагч В.Золзаяа 5-р байр тус тус эзэлсэн
  • Дүүргийн математикийн олимпиадад 7б ангийн сурагч Ханд 2-р байр эзлэж мөнгөн медаль авсан ба нийслэлийн олимпиадад оролцох эрх

     

    2014-2015 оны хичээлийн жилд

    Хамт олны амжилт

     

  • Дүүргийн багш нарын сурган хүмүүжүүлэх уншлага, илтгэлийн уралдаанд бага ангийн багш Ч.Майцэцэг дүүрэгт 2-р байр, хотод амжилттай оролцсон.
  •  

    Сурагчдын амжилт

     

  • СХД-ийн Замын цагдаагийн газраас зохион байгуулдаг “Ногоон гэрэл цагаан шугам” тэмцээнд 3-р байр
  • СХД-ийн ЕБС-уудын дунд зохиогддог Д.Лувсаншаравын нэрэмжит найрал дууны уралдаанд 1-р байр, хотод амжилттай оролцсон.
  • “Дуулиан 2020” СХД-ийн хөл бөмбөгийн аварга шалгаруулах тэмцээнд П.Хасгаа дасгалжуулагчтай 11 насны охид, хөвгүүд 1-р байр алт, 13 насны охид 1-р байр алт, хөвгүүд 3-р байр хүрэл, 15 насны хөвгүүд 5-р байр, 17 насны охид 1-р байр алт, хөвгүүд 2-р байр мөнгөн медалиар тус тус шагнуулсан ба багаараа 1-р байр эзэлсэн.
  • СХД-ийн сагсан бөмбөгийн аварга шалгаруулах тэмцээнд Х.Эрдэнэбат дасгалжуулагчтай 17 насны охидын баг 2-р байр эзэлж мөнгөн медаль хүртсэн.

 

 

 

 

cialis coupons printable sporturfintl.com cialis manufacturer coupon 2016
coupons for cialis printable blog.nvcoin.com cialis coupons online
cialis.com coupon blog.nvcoin.com drug discount coupons
prescription coupons site cialis discount coupon
drug coupons free printable cialis coupons discount prescription drug card
cialis link cialis gel
amoxicillin blog.toolroom.at amoxil 500
detrol distroller detrola record player
cardura compendium davidspot.com carduran
cialis 5 mg daglig site cialis wiki
clopidogrel bloedverdunner clopidogrel maagbescherming clopidogrel 75
strattera blog.myexpensesonline.co.uk strattera bivirkninger